Op avontuur…onze leden in het buitenland

,

Toernooi Wenen 29 en 30 juni 2024 bezocht door Hans

De laatste paar jaar ben ik in de gelukkige gelegenheid om deel te nemen aan buitenlandse toernooien. Daarmee vang ik twee vliegen in één klap: Go spelen in (naar mijn verwachting) mooie, aansprekende steden. Na eerdere toernooien in o.a. Hannover, Hamburg, Berlijn en Keulen bezocht ik afgelopen week het Go toernooi in Wenen. Dit vond plaats in de Weense Universiteit. De locatie is gelegen midden in de oude stad. Dat geeft de gelegenheid om na afloop van een partij naar buiten te lopen voor ein Wiener Kaffee mit Torte, een goede maaltijd (nee..geen schnitzel) of ontspanning. Buiten in de zon liep de temparatuur op naar boven 30C, maar binnen het prachtige oude gebouw bleef het koel, ook was er een heerlijk koele binnenplaats. Kortom een goede interessante speellocatie.

Het toernooi was georganiseerd door de Weense Go-Klub Go7 en werd geopend door een Chinese harpspeelster. Gespeeld werd door 79 deelnemers waarvan 32 dan-spelers. Spelers niet alleen uit Oostenrijk en buurlanden maar ook uit Oekraïne, Spanje, Italië, UK, Turkije en Zweden. Behalve veel Chinese deelnemers viel het me weer op hoeveel jongeren er waren. Dat wordt zweten en pijnlijden voor oude mannen!! Hieronder wat foto’s van het gebouw, de speelzaal, en de omgeving. Meer toernooi-info Vienna Open 2024 – Go-Klub Go7